איך להציל את העסק שלך בעזרת ייעוץ פיננסי חכם

איך להציל את העסק שלך בעזרת ייעוץ פיננסי חכם

ייעוץ פיננסי. המטרה של בנית התשתיות הפיננסיות היא שיפור רווחיות העסק שתניב בממוצע בין 750 ל3000 ₪ מדי חודש. תשתיות פיננסיות לעסק הם כלי מהותי וחשוב שמאפשר לך בעל העסק לייצור סדר ולוודא שאתה נשאר במסגרת אותה קבעת בשלב הראשוני כך שההוצאות לא יעלו על ההכנסות, שתחזיר לנו את השליטה ותעזור לנו לבחון את סדרי העדיפויות.

תהליך התשתית כשמו כן הוא נועד לייצר תבנית סדורה של ניהול פיננסי נכון לעסק שמגובה כמו ב ייעוץ פיננסי שעומד על הנקודות העיקריות והחולשות ומסדר אותם.

תהליך התשתיות הפיננסיות מורכב מ6 מרכיבים.

  1. תקציב
  2. תזרים מזומנים
  3. תמחור
  4. תהליך גבייה נכון
  5. תכנית יעדים
  6. הוזלת עלויות.

ייעוץ פיננסי

תקציב

ייעוץ פיננסי. כמובן של על מנת לתת את הפיתרון העסק חייב לעבור ניתוח מעמיק של דפי הבנק, כרטיסי האשראי, ההלוואות, ההוצאות האישיות ודוחות רווח והפסד, כמו כן ישנו תהליך בניה של תקציב שנתי מפורט ומותאם לעסק שלך.

תזרים מזומנים

בשלב זה בתהליך זה הזמן לנתח את כל נתוני ההוצאות וההכנסות ולבנות תזרים מזומנים צפוי לרבעון, חצי שנתי או שנתי. כול המהלכים הללו נועדו להבטיח שיהיה מספיק מזומנים וכספים הדרושים לתפעול השוטף של העסק ולוודא שהעסק עומד בתוך המסגרת שהוגדרה למניעת חריגה ועל הדרך המטרה היא לייצור שקט נפשי סדר ובהירות.

תמחור

ייעוץ פיננסי. תמחור הוא אלמנט שהרבה בעלי עסקים נוטים להתעלם ממנו, חשוב מאוד לדעת כיצד לתמחר את המוצרים כך שהעסק יהיה רווחי ולא יפסיד כסף. חשוב גם פה לבנות תמהיל נכון בהתאם לשוק ולמתחרים מה שיביא את העסק לרווח אמתי. כמובן שיש יותר משיטת תמחור אחת ואנו נעשה לעמוד על המגוון.

שאתה עוסק בתמחור נכון ומדויק את חייב לדעת מה הם סך ההוצאות האמתיות של העסק שלך, אתה חייב לדעת מי המתחרים שלך ומה סף המחירים שלהם, אתה חייב לבנות תמהיל מכירות שיאפשר את הרווחיות הממוצעת שאתה רוצה. תמחור מחדש של כל המוצרים והשירותים הוא הכרחי מכיוון שזה יאפשר לך תחרות בשוק תוך שמירה על הרווחיות שלך.

תהליך גבייה

תהליך הגבייה הוא נושא שהרבה מאוד בעלי עסק לא מייחסים אלו חשיבות אבל הוא כלי מהותי בתפקוד בריא של חברה או של עסק. תהליך גביה נכון מגן על העסק מפני חובות אבודים ומונע ממנה להיכנס לסחרור של הלוואות מול גופים פיננסים שעלולים למוטט את החברה. בשלב הזה את חייב לבחון את הבעייתיות במצב הקיים, לקבוע פרמטרים לאובליגו ללקוח, לייצר גיליונות, לחשוב על דרכים יצירתיות לגבייה ולטיפול בהתנגדות, חשוב לציין ששימוש בשרותי גביה מקצועיים יכול להקל עליך לקבל את הכסף בצורה מהירה יותר אבל יכול להיות שתצטרך להסתפק רק ב-85% מהכסף.

תכנית יעדים

ניהול נכון של תכנית היעדים תתרום לעסק ולבית הן מבחינה כלכלית והן מבחינה אסטרטגית, ברגע שבונים תכנית מסודרת של יעדים מגיעים למטרה בצורה יעילה וזהו כלי שנותן בהירות, גורם לחברה לעמוד בתזרים המזומנים, לעמוד בהוצאות ולהגיע למטרה הנכספת, תכנית היעדים היא בבואה של שאיפתך ומטרותיך.

הוזלת עלויות

אולי החלק החשוב ביותר במשוואה, הרי בסופו של דבר אתה רוצה להבריא את החברה שלך ולחסוך כמה שיותר כסף. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להקטין את התקציב החודשי של העסק ולהוזיל את העלויות של המוצרים אותם אתה רוכש או חוכר. בצורה הזו הכסף מנוהל בצורה אפקטיבית ומנותב למקומות שבעזרתם נשיג את מטרותינו.

תוכל לבצע זאת בעזרת בדיקה מקיפה במספר תחומים: ביטוחים, הלוואות , משכנתא, עמלות כרטיסי אשראי, מיסוי, ארנונה, ספקים ועוד.

לסיכומו של דבר שינוי החשיבה הניהולית הפיננסית של העסק שלך תוכל להוציא אותך לדרך חדשה ובטוחה.