בשורה לבעלי עסקים: העסקת בודק שכר חיצוני

בשורה לבעלי עסקים: העסקת בודק שכר חיצוני

בשורה לבעלי עסקים: מהיום תצטרכו להעסיק גם בודק שכר חיצוני

 

משרד התמ"ת מכשיר תפקיד חדשני בודקי שכר שישמרו על האינטרסים של העובדים ויחצצו בין הרשות המחוקקת לבין הרשות המבצעת למען אכיפה הוגנת.

בסוף 2012 החליט משרד התמ"ת להגביר הילוך באכיפה של חוקי העבודה בארץ וזאת עקב ריבוי הפרצות, החוקים שנעים בשטחים האפורים ואי הוודאות בתחום דיני העבודה. כפועל יוצא מכך הוחלט לשנות את החוקים, להחמיר אותם וחשוב מכול לייצר כוח אדם לאכוף אותם בפועל.

החוק נולד ע"מ לפתור ולטפל בבעיה ארוכת השנים של אכיפת דיני העבודה בקרב עובדי הקבלן ועובדים בכלל והוא מעתיק את מרכז הכובד של אכיפת חוקי העבודה על ידי רשויות המדינה אל מישור האכיפה המנהלי שמתבצע בצורה מהירה יותר לעומת האכיפה הפלילית שדורשת זמן רב ומשאבים

לפני שבעלי העסקים מתחילים לנוע באי נוחות בכורסה או בכיסא המפנק משרד התמ"ת החליט להקדים תרופה למכה ולהכשיר מומחים מטעמו שיוכשרו על ידיו וייקראו בודקישכר. מינוח השם אינו מקרי, אם העסקים רוצים לשמור על העסק האהוב שלהם במצב בריא הם יהיו חייבים להיעזר בשרות הזה ולצפות לטוב.

חשוב לציין שלא כול בעלי העסקים עושים זאת במזיד, הרבה בעלי עסקים ומנהלים פשוט לא מודעים לכול החוקים ודיני העבודה הקיימים במשק או לפחות נחשפו או חשופים לתמונה מטושטשת של החוק במקרה הטוב ולמסך עשן במקרה הרע. הבעיה מתגלגלת לפתחה של המדינה שלא מסבירה בצורה ראויה את החוקים של דיני העבודה ולכן אין הם יודעים למה הם חשופים.

בודק השכר הוא הכלי שנתנה המדינה בידי המעסיקים על מנת שלא יהיו חשופים לביקורת. בודק השכר בא להבחין בליקויים בתנאי ההעסקה של העובדים ולתקן אותם. משרד התמ"ת נתן דגשים בחוק וציין שהחברה תהיה מגובה וחפה מתביעות עתידיות רק אם נבדקה ואושרה על ידי בודק השכר כול תשעה חודשים. משרד התמ"ת מציין בחוק עונשים כבדים במיוחד במישור והפלילי והן במישור האזרחי קרי קנסות כבדים שיכולים לנוע בין 5000  ל-30000 שקלים פר עובד על כול הפרה. בודק השכר יטפל בכול הנושאים העיקרים של דיני העבודה לרבות:

  1. חוק פיטורין והתפטרות
  2. חוק דמי מחלה
  3. חוק הגנת שכר
  4. חוק שכר המינימום
  5. חוק החופשה השנתית
  6. חוק דמי הבראה
  7. חוק שעות עבודה ומנוחה
  8. חוק לשוויון זכויות והזדמנויות
  9. חוק למניעת הטרדות מיניות
  10. חוק הודעה לעובד

אבל רגע…היכן נגמר או יותר חשוב מתחיל סך הסמכויות של בודק השכר בעסק וכיצד בעצם הוא מתנהל מול נושאי התפקיד הבכירים בארגון. כמובן שכמו בכול דבר מתוקן אלמנט השקיפות הוא משמעותי והכרחי – לפי משרד התמ"ת בודק השכר חייב להיות ישות עצמאית במערכת האכיפה קרי אינו יכול להיות לדוגמה ממשרד חשבי השכר שמפיק את משכורות העובדים בארגון ואינו יכול להיות אף אדם שקודם לכן קיבל כסף בצורה ישירה או עקיפה מאחד מנושאי התפקידים בארגון.

שיתוף פעולה בין משרד התמ"ת לבין בעלי העסקים באמצעות הכלי החדש יכול להיות מיטיב לכולם בהסתכלות עתידית ויגרום להצלחה עתידית של החברה בראייה רחבה יותר וליצירת מקומות עבודה נעימים ושוויוניים יותר.  אבל כמובן שבעלי החברה מייצרים ויש לומר בצדק ראייה צרה הרבה יותר שמקדשת את ההצלחה עכשיו על חשבון הפרות קלות ולפעמים אף חמורות בתנאי ההעסקה של העובדים. הפתרון כמו שאומרים אלפי ביטויים היא באיזון, רק שילוב ורצון להפנמה של התהליכים החדשים שמוגשים לפתחם של בעלי העסק בדרך לשחר של יום חדש יקדמו את השוויון בתנאי ההעסקה קדימה לעתיד מצליח לשני המרכיבים בארגון.