ייעוץ ארגוני – חמישה כללים לגיוס עובדים ביצועיסטים עתידים

ייעוץ ארגוני – חמישה כללים לגיוס עובדים ביצועיסטים עתידים

ייעוץ ארגוני – עם כל הזמן שמוקדש לחדשנות ומודלים עסקים חדשים קל מאוד לא לשים לב לאלמנט הכי קריטי שהוא החשיבות של עובדים מצוינים.

ישנו משפט שאומר "שאני בא להעסיק אנשים הדבר הכי מעניין אותי הוא להשקיע באנשים".  –  זהו משפט שמייצג את רעיון ההעסקה בצורה מושלמת.

כמובן שכל חברה רוצה עובדים מצוינים עם ביצועים נהדרים אבל זיהוי של הביצועיסטים האלו והעסקתם הוא מלאכה מאוד לא פשוטה. הנה 5 כללי אצבע שיעזרו לך לסנן את המועמדים החזקים ביותר.

1.    כוח סוס

ב ייעוץ ארגוני אומרים שאינטליגנציה עדיפה על ניסיון, זה משפט שכל בעל עסק צריך לשנן לעצמו שהוא מעסיק עובדים, תיאור התפקיד לבדו יכול להפחיד הרבה אנשים – במיוחד אנשים צעירים שהרבה פעמים מרגישים שאין להם מספיק ניסיון לדרישות התפקיד. זה חבל מכיוון שהוכח בהרבה מחקרים שב-90 אחוז מהמקרים אינטליגנציה עדיפה על ניסיון.

מעומד אינטליגנטי יכול ללמוד את התפקיד בצורה מהירה ובסופו של דבר יכול לעשות עבודה טובה ויעילה הרבה יותר מאשר אדם שיש לו פחות אינטליגנציה אבל יותר ניסיון בתפקיד. כמובן שניסיון זה מצרך מאוד חשוב אבל המוח הוא כוח הסוס שמניע את הארגון קדימה.

2.    בעלות וגאווה

ב ייעוץ ארגוני ישנו משפט מצוין שאומר "רוץ את הקילומטר שאתה נמצא בו" כלומר התמקד במה שאתה עושה הכי טוב ועשה אותו בחדות וביעילות.

לא משנה במה אתה עוסק היום או איפה אתה נמצא בקרירה אתה חייב לשאול את עצמך האם אתה מחויב לעובדה שלך ? האם אתה גאה במה שאתה עושה ? האם אתה גאה בקולגות שלך ובחברה ?

המשפט שצוין בתחילת הפסקה מתאים לא רק לתחום הריצה אלא לחיים ככלל והוא מתייחס לצורה בה תצליח או לא תצליח כחלק מהעסק.

3.    אתיקה בעבודה

בייעוץ ארוני עובד מעורך הוא לא בהכרח העובד שמוכן לעבוד הכי קשה אלא זה שמחפש את הדרכים שהוא יוכל לתרום לחברה בצורה הכי טובה. עובד כזה חייב להראות לא רק רצון לתרום אלא גם רצון עז להוביל, להגדיל ראש, לבוא עם רעיונות ולתפוס את הקונספט של החברה בצורה הטובה ביותר ולהרגיש גאווה בעצמו ובחברה.

4.    יושרה

ייעוץ ארגוני – יושרה היא תכונה חמקמקה שלא תמיד קל לזהות אותה בראיון. אבל היא חשובה מדי מכדי שידלגו עליה בתהליך הראיון. אפשר לעשות זאת על ידי הצגת שאלות לגבי החלטות קשות שהעובד הפוטנציאלי היא צריך לקחת או לחלופין דילמות אתיות שאיתם הוא נאלץ להתמודד. בתהליך צריך לחפש תגובות אמתיות וכנות לצורה בה הם התמודדו עם המכשולים הללו. מה היה תהליך קבלת ההחלטות שלהם ?.

 5.    עבודת צוות

כמו גם ב ייעוץ ארגוני על מנת שהעסק יתפקד כראוי אנשים חייבים לשתף פעולה ברמה הגבוהה ביותר ולכן חייבים אנשים שנטמעים בצורה מושלמת בעבודת צוות.  זה טוב לתוצאות של העסק וגם לתרבות הארגונית של העסק. ישנם אנשים נחמדים מאוד שאינם שחקנים קבוצתיים אפקטיביים אבל כמעט ואין אנשים אידיוטים שיודעים להיות חלק מצוות אפקטיבי.

ארגון חייב לרצות אנשים חסרי אגו שמוכנים לשים את האינטרסים של החברה לפני האינטרסים שלהם ולהוטים לחלוק מידע ולעזור לקולגות שלהם. אנשים כאלה יכולים לקדם את החברה ולהפרות אותה ולגרום לקולגות שלהם לעבוד טוב יותר.

מוסך מורשה קיה | מוסך דרך השטח