הוצאות חד פעמיות לכבוד תינוק חדש במשפחה / חשיבות של ייעוץ לכלכלת המשפחה

הוצאות חד פעמיות לכבוד תינוק חדש במשפחה / חשיבות של ייעוץ לכלכלת המשפחה

רגע החתונה הוא אחד הרגעים היפים בחיים ואם החלטתם לייצור משפחה ולהביא יחד ילד לעולם השמחה היא כפולה. אז כן ילדים זה אמנם שמחה אבל גם לא מעט כסף וקצת אחרי שההייפ של הביקורים והרעפת האהבה של המשפחה מסתיים הגיע הזמן לראות איך אתם מנהלים את החיים שלכם עם התינוק החדש, איך סעיף ההוצאות משתנה, על מה צריך לתת דגש וכיצד לנסות להמשיך לחסוך בסיטואציה שנותרה.

באקלים הכלכלי הנוכחי בישראל רוב המשפחות נתקלות בקשיים לא מובטלים בתחזוקה השוטפת של החיים שלהם קרי הוצאות דיור, אוכל, הוצאות רכב והוצאות בלתי צפויות וכיודע השכר הממוצע במשק נשאר במצב סטטי בשנים האחרונות ושמוסיפים לכל הקלחת הזו גם תינוק חדש אז צריך לבנות מסלול תקציבי חדש. להלן ההוצאות על התינוק בשנה הראשונה. החלק הראשון מדבר על ההוצאות הקבועות ואילו החלק השני של המאמר בשבוע הבא ידבר על ההוצאות השטופות שאנו חייבים להכיר.

אנו מזכירים כי ייעוץ נכון לכלכלת המשפחה יוכל לעזור לכם לחסוך כסף בטווח הקרוב והרחוק. ההכנות לקליטת התינוק החדש מתחילות חודשים לפני ישנם הוצאות חד פעמיות שחייבים למען הנוחות והרווחה הכלכלית של התינוק. עריסת תינוק – עריסת התינוק היא בעצם מיטת תינוק קטנה שנועדה ממש לתקופה הראשונה של התינוק משהו כמו החודש או החודשים הראשונים. היתרון שלה הוא בגודל שמאפשר לשים אותה בחדר ההורים בתקופה שהתינוק עדיין מתרגל לעולמו החדש וההורים עדיין לחוצים (במיוחד אם זה ילד ראשון). עריסה אין צורך לקנות אפשר לשכור בין 25 ל-50 שקלים לחודש או לחלופין לשכור מיד שרה בחינם. מיטת התינוק – מיטה טובה לתינוק כולל מזרון יכולה לנוע בין 1500 ל-3000 שקלים , אנו חייבים את הטוב ביותר לרך הנולד אבל על מנת להוזיל עלויות יש כמובן לא מעט מקומות שמוכרים מוצרי יש שנייה במצב מצוין.

ייעוץ לכלכלת המשפחה

ביד שתיים ניתן למצוא מיטות תינוק מצוינות בסביבות ה400 ל600 שקלים. שידת החתלה – אם יש משהו שתינוקות עושים והרבה חוץ מלישון זה צרכים ולכן זה הכרחי לקנות שידת החתלה. שידות החתלה באות בכול הצבעים והסוגים ומחירים יכול לנוע בין 1200 ל-3000 שקלים, הוצאה לא קטנה למשפחה חדשה לכל הדעות. נמשיך וציין ששידת החתלה אינו מוצר חובה מכיוון שאפשר לחתל את הרך הנולד גם בעריסה או במיטת התינוק עצמה. למרות זאת גם במקרה הזה ניתן למצוא לא מעט מוצרי יד שנייה באזור שבין 400 ל-500 שקלים במצב טוב בעלי ערך מכירה חוזר קרי ניתן למכור אותם שוב לאחר שהתינוק גדל.

כול חסכון הוא חסכון משמעותי שאתם מרחיבים את המשפחה ולכן חשוב לקבל טיפים נכונים בעזרת ייעוץ לכלכלת המשפחה מאנשי מקצוע שיכולים לחסוך כסף והרבה. סל קל – בשלבים הראשונים כאשר מביאים את התינוק מבית החולים הוא קטן מדי מבחינה פיזית על מנת שנוכל לשים אותו בכיסא התינוק מאחור ולכן אנו צריכים להשתמש בסל קל שממוקם במושב ליד הנהג. לסל קל עלות לא של בין 500 ל-800 שקל אבל מכיוון שהשימוש שלו הוא לתקופה מאוד קצרה מומלץ לקחת מבן משפחה עם ילדים קטנים שגילם חצי שנה ומעלה שעברו את השלב. כי זה הוצאה גדולה מאוד לתקופה כל כך קצרה.

כיסא לרכב – בשוק יש כיסאות לרכב שמתאימים מגיל חודש עד גיל 5, מחירים לא זול אבל בחלוקה לפני שנה זה עסקה משתלמת ביותר קרי לא צריך כל פעם לקנות סוג אחר של כיסא מחירים של כסאות אלה משתנה כמובן מחברה לחברה אבל ניתן למצוא בשוק מוצרים מעולים לדוגמה של חברת JOIE בסכומים שנעים בין 600 ל-800 שקלים. עגלה – העגלה היא אחד המוצרים הכי יקרים שנכנסים לתקציב שלנו בתור משפחה חדשה, עגלה ברמה גבוהה אינה משחק ילדים ומחירה בהתאם. השוק מוצף בדגמים והמחירים מאמירים אבל אי אפשר להתנייד עם התינוק המדהים שלנו ללא עגלה נע בין 1500 ל8000 שקלים ובמקרה הזה ההמלצה היא דווקא לא לקנות עגלה מיד שנייה בגלל השחיקה הגדולה של המוצר.

כלומר אפשר לקנות עגלה יד שנייה באתרים כמו יד 2 בסכומים שנעים בין 500 ל3000 שקלים, תלוי בטיב החברה והעגלה אבל מומלץ לקנות חדשה. יש לזכור שהעגלה תשמש אתכם זמן רב. תיק לעגלה – תיק לעגלת התינוק הוא אחד הדברים הכי הכרחיים בשנה הראשונה, כל מה שאי פעם תצטרכו בשביל הילד נמצא שם, מסמכים, מגבונים חיתולים וכדומה. בתיקים לעגלה חשוב שיהיה שלושה עד 4 תאים והרבה מקום לבקבוקים. תיקים לעגלה נעים בין 150 ל500 שקל בממוצע תלוי באיכות החברה. כיסא אוכל – המחיר נע בין 150 ל-300 שקל.

לול – לא חובה אבל מאוד מומלץ ונוח, העלות הממוצעת נעה בין 150 ל-500 שקלים עם מזרון , מאוד נוח אם לא רוצים להפריד את התינוק יום ולילה. מזרן פעילות –נועד לעזור להתפתחות הילד, הילד יכול לזחול ולהתפתח בלי חשש שיפגע חלילה. במחיר של מזרן הפעילות נע בין 150 ל500 שקל תלוי בגדול המזרן האיכות והיופי. מנשא – מחירי מנשאים נעים בין 150 ל100 שקל. זה שימושי מאוד, נוח מאוד ומשחרר את הידיים שלך לדברים אחרים. ניתן לקנות יד שנייה במחירים של 50 אחוז לעומת קנייה בחנות. זה אינו מוצר חובה זה יותר בקטע של נוחות. אמבטיה – עלות 150 ל-250 שקל. שמיכות סדינים, בקבוקים, מגון ראש מיטה, טיטולי טטרה, מגבות וציוד ראשוני לילד לאמבטיה ולטיפול בו כול העלויות נעות בין 1500 ל2000 שקלים. ניתן להוזיל את העלויות ב-50 אחוז על ידי קנייה מחו"ל.