ייעוץ עסקי שחוסך מזומנים לניהול זמן יעיל בעסק שלך – חלק א

ייעוץ עסקי שחוסך מזומנים לניהול זמן יעיל בעסק שלך – חלק א

ייעוץ עסקי הוא תהליך שנראה קשה בתחילה אבל יכול לדחוף את העסק שלך קדימה , ייעוץ עסקי מתקשר בראש ובראשונה להקמת עסק חדש.

אם אתה בתהליך של הקמת עסק חדש תמיד תתגנב ללב שלך ההרגשה שאין מספיק שעות ביום על מנת לבצע את כל המטלות שכרוכות בכך ולא מספיק שזה קשה עוד גורם שמסבך את הענינים לבעלי עסקים קטנים הוא שכל דקה שהם מבזבזים על הקמת העסק הוא על חשבונם ומייצג כסף שהולך לאיבוד.

ואם זה מלחיץ שווה להתייחס למחקר שנערך על ידי מיקרוסופט שקבע שהעובדים בחברה – בכל חברה שהיא אפקטיבים רק ל60 אחוז מזמן העבודה בפועל. מה שזה אומר בפועל שמחמישה ימי עבודה שבועים הם היו פרודקטיבים רק בשלושה, עכשיו קח את הנתון הזה ותטמיע אותו בתוך העסק שלך…. אם זמן שווה כסף אז איך תרגיש אם תרוויח כסף רק 60 אחוז מהזמן שאתה מבלה בעסק שלך ?.

נו כבר קיבלנו את תשומת לבך ?

המציאות היא שמאוד קל לבזבז זמן ואם אין לך תכנית מדויקת איך לנצל אותו כהלכה הוא ייעלם בלי שתספיק להגיד "עבודה". אבל אל תבהל אנחנו כאן לעזור הנה שישה טיפים שכל בעל עסק קטן חייב על מנת לנצל את הזמן ביעילות.

זהו חלק ראשון בסט של טיפים שיעזרו לך לנהל את העסק שלך כהלכה, אז קדימה לעניין…

1. התעלם מהמיילים שלך

האמת שזה נשמע הרבה יותר קל בתיאוריה, לרוב האנשים יש נטייה לבדוק את המיילים שלהם כל 5-10 דקות אבל אם תחבר את כל הדקות האלה תראה כמה זמן אתה מבזבז.

במקום להיות משעובד למיליים שלך בדוק אותם בזמנים קבועים קרי פעמים ביום בו תקדיש זמן לענות ולהגיב על כל המיילים. זה לא יהיה פשוט אבל זה יאפשר לך להקדיש פוקוס גדול יותר למטלות אחרות שיובילו למקדם יעילות של העסק שלך.  אם אתה דואג שאנשים יעלבו מזה שלוקח לך זמן רב להגיב למיילים שלהם שים הודעת אוטמטית שמבשרת להם שלקוח לך בין 10-12 שעות לענות למייל או אפילו 24 שעות בהתאם למקובל בתחום שלך.

ייעוץ עסקי

2. ריבוי משימות לא תמיד תורם לניהול הנכון של העסק

מחקרים מראים שרק 2.5% מהאנשים מצליחים לבצע ריבוי משימות בצורה אפקטיבית ועדיין לבצע הייטב כול פעולה בנפרד. בנוסף מכון מחקר בלונדון מצא שמנת המשכל של עובדים שמוצפים במיליים, בהודעות טקסט ובשיחות טלפון יורדות ב-10 נקודות.

מצד שני מומחי ניהול זמן מעריכים שהתמקדות על דבר אחד ספציפי יגדיל את הפרודקטיביות, את פריון העבודה ואת הביצועים. וכשאתה מנהל עסק קטן זה יכול להיות ההבדל הקטן ביו הצלחה לכישלון. על מנת לא לבזבז זמן רב מדי על מטלה אחת קצוב לעצמך את הזמן עם שעון עצר ואז התמקד על משימה אחת עד להשלמתה.

3. הגדרה של מטרות צעד אחד צעד

זה דבר אחד לייצר מטרות ודבר אחר לגמרי לייצר מטרות מפורטות שהשלבים בהם ברורים ומדוייקים מלחתחילה.  הרבה מאוד אנשים שמים לעצמם מטרות כלליות מדי ואף פעם לא ממש עובדים לפיהם.  לדוגמה חשוב על כל מיליוני ההבטחות שאנשים מבטיחים לעצמם בתחילת השנה החדשה. הבעיה עם סוג כזה של מטרות היא שבזמן שהם רעיונות מאוד נחמדים אנשים פשוט לא יודעים איך להטמיע אותם.

על מנת להיות לתקצב את הזמן שלך בצורה יעילה היום שלך חייב להיות מורכב מרצף של מטרות שיש להם נקודות ציון ספציפית. לדוגמה:

אם המטרה שלך היא להשיג חמישה לקוחות חדשים אתה חייב לחשוב על זה ובהתאם למטרה לכתוב תכנית שמתארת את כל השלבים שאתה חייב לבצע על מנת להשלים את המטרה.

על ידי שבירה של מטרות מורכובת וגדולות לחלקים קטנים ופשוטים יותר, תוכל להשיג את המטרות שלך בצורה הרבה יותר אפקטיבית מכיוון שאתה יודע מראש איזה צעדים אתה חייב לנקוט בזמן התהליך. ובנוסף מי לא אוהב מעט עידוד חיובי ? כשאתה יודע שהשלמת מספר צעדים לכיוון הכיבוש של המטרה אתה מרגיש מוטיבציה גבוהה מאוד.

מרגיש טעם של עוד ? בשבוה הבא המשך המאמר מאיר העינים על טיפים שכולם יעילות במקום העבודה שיגרמו לעסק שלך להרקיע שחקים.