ייעוץ עסקי שחוסך מזומנים לניהול זמן יעיל בעסק שלך – חלק ב

ייעוץ עסקי שחוסך מזומנים לניהול זמן יעיל בעסק שלך – חלק ב

ייעוץ עסקי. כזכור בשבוע שעבר דיברנו על 3 טיפים בניהול זמן שיכולים להוות את ההבדל ביו הצלחה לכישלון של עסק קטן השבוע נמשיך בדיוק באותו מקום ונחכים בניהול הזמן.  אז בלי גינונים מיותרים הבה ונתחיל.

4. ארגן את הזמן והמקום

כלל ראשון של ייעוץ עסקי הוא שקשה מאוד לעבוד בצורה מאורגנת שכולם סביבך נמצאים בכאוס נוראי. מחקר שנערך לא מזמן מצא ש-43 אחוז מהישראלים מחשיבים את עצמם כמפוזרים ולא מאורגנים וחוסר הארגון הזה גורם להם להישאר בשעות מאוחרות יותר במשרד לפחות פעמים בשבוע.

אבל ב ייעוץ עסקי זה לא חייב להיות כך, מומחי ארגון מסכימים שהצעד הראשון להגדלת הפרודוקטיביות הוא לנקות ולארגן את אזור העבודה שלך, להיפטר מכל מה שלא הכרחי ואז לייצור שיטה בשביל הדברים ההכרחיים. לדוגמה;

שימוש בפולדרים בצבע אדום למשימות דחופות שחייבות להיעשות באותו היום ושימוש בפולדרים בצבע שונה למשימות שאפשר לדחות למחר.

מעבר לארגון המקום שלך אתה חייב לנהל את הזמן שלך בצורה יעילה. אנשים רבים משתמשים בהקצבת זמן ספציפי מוגדר מראש למשימות שיש להם באותו היום. בעזרת כלים פשוטים אתה יכול פשוט לקצוב את הזמן לאותה מטלה ולקבל את האינדיקציה שהזמן נגמר. אין כמו ריצה מול השעון על מנת להשיג את המטרה בשביל האנשים התחרותיים שבינינו.

ייעוץ עסקי

5. כתוב את זה

כשאתה כותב תכנית הרבה יותר קל לך להיות מחויב אליה בפועל מאשר אם אתה  חושב עליה בעל פה, כנראה שזה משהו שקשור לצורה בה המוח שלנו מעבד דברים.  על ידי כתיבה של תכנית הפעולה שלך לאותו היום שכוללת את המטרות שלך ואת הפירוט שלהם – אתה תהיה חמוש עם תכנית שתוכל להניע אותה בצורה אפקטיבית לאורך היום. כמובן שהסחות הדעת לא ייעלמו אבל בשלב הזה יש לך הבנה ברורה מה המטרות שלך באותו היום, סביר להניח שלמרות ההסחה אתה תחזור מייד למטרות שנכתבו מאשר שתאבד את הפוקס בלי אפשרות לחזור לכך בהמשך.

מספר מומחים מאמינים שאתה צריך ליצור את הרשימה של המטרות לילה לפני, כך תוכל להתחיל את היום החדש מוכן לגמרי בניגוד לבזבוז הזמן בהחלטה איך לגשת למטרות ולהסיק מה אתה צריך לעשות.

6. הפוך את המכונית שלך למשרד.

האם קרה לך שחשבת שאתה היית יכול לעשות עוד מספר דברים בזמן שאתה נוסע מפגישה אחת לשנייה או שאתה מחכה באותו לפגישה שעומדת להתחיל ? במקום לבזבז זמן יקר, חבר פקס או מכונת צילום קטנה למכונית שלך ונצל את הזמן לעשות דברים הכרחיים.

אתה גם כמובן יכול להשקיע בטלפון חכם או מחשב נייד קל ומעוצב עם כרטיס רשת סלולרי שמאפשר לך להיות און ליין כל הזמן.

לסיכומו של דבר המשפט הידוע "זמן זה כסף" מבוסס על אמת שלעולם לא הולכת להשתנות ואם אתה בעלים של עסק קטן או מתפתח או שניהם הפתרון הקל ביותר להגדיל את ההכנסה שלך הוא לשים לב לניהול הזמן שלך ואז לבצע את השינויים הנדרשים על מנת לנהל אותו בצורה טובה יותר.

ברגע שניהול הזמן מבוצע כהלכה יהיה לך זמן להשיג יותר משימות ויותר פעולות שיעזרו לך לפתח את העסק שלך ולהביא אותו לגבהים מדהימים ולהצלחה שלא תאחר לבוא, כבעל עסק אתה חייב לשים לניהול הזמן של העובדים שלך ולהדריך אותם כיצד להיות יותר אפקטיביים. זכור את המשפט הראשון האפקטיביות של כלל העובדים במשק היא 60 אחוז נסה לגרור אותם ל-80 אחוז, זה יכול להיות הבדל משמועתי בין עסק מצליח ומתפתח במיוחד בשלבים האלו בהם עדיין אין בשר עודף וקופת מזומנים שאפשר להתעלק עליה.