ייעוץ פיננסי לעסק ב-3 שלבים פשוטים

ייעוץ פיננסי לעסק ב-3 שלבים פשוטים

ייעוץ פיננסי בעל עסק קטן חייב להיות מומחה בתחומו וחייב לדעת איך לנהל עניני הכספים של חברתו. לדוגמה ברבות מהמקרים בעל עסק קטן לא מנהל כהלכה את ענייניו הפיננסים ושוגה בתחזיות עקב בלבול שנוצר עם אחד מהיבואנים שלו.

להלן מספר טיפים לכלל העסקים הקטנים שיעזרו להם לטפל כהלכה בניהול הפיננסי של העסק ויעזרו להם להעריך בצורה מודעת יותר את צרכי החברה כמו גם את הדרך הטובה יותר לניהול רווחי של התחום הפיננסי.

1.     תהיה ריאלי ועם הרגלים על הקרקע

משקיעים רוצים לשמוע הערכת הכנסות ריאליסטית ופרגמאטית שמגובה במסמכים הרלוונטיים. הדבר הגרוע ביותר שבעל עסק קטן יכול לעשות, שהוא מדבר על הצד הפיננסי עם המשקיע הפרטי או עם שהוא מבקש הלוואה מן הבנק, הוא לנפח את ההכנסות הצפויות על מנת שיתאימו לאגו ולציפיות של המשקיעים.

ב ייעוץ פיננסי הבנק או המשקיע רוצה לדעת שבעל העסק הוא עם רגלים על הקרקע ויש לו את היכולת להחזיר את הלוואה ומשקיעים פרטיים הרבה יותר ממוכנים לחכות מספר שנים לפני שהם רואים החזר על ההשקעה שלהם.

השיטה הטובה ביותר על מנת להבטיח את החוסן הפיננסי של העסק הוא להכין תחזיות ריאליסטיות של הכנסות וצמיחה מאשר להציג את העסק שלך "כעסק שצומח במהירות מדהימה ואין סיכוי שהוא ייפול".

2.    השתמש בחוזה

ייעוץ פיננסי גורס שמימון לעסק שלך יכול לבוא ממגוון גורמים, לא משנה אם אתה מוכר מניות מהעסק שלך למשקיע פרטי או מקבל מימון מבן משפחה, אתה חייב להיות מגובה במסמכים משפטים בכול זמן.

החוזה עושה הרבה יותר מרק להגן עליך ועל המשקיע מבחינה חוקית הוא גם מגדיר תנאים חשובים של ההסכם כמו שיעור הריבית ותנאי ההחזר של ההלוואה או ההשקעה. שאתה מסכים על התנאים של המימון מול כל מלווה באשר הוא, אפילו משפחה וחברים, חייב להפוך אותם לחוזה מחייב ולגרום לך שכולם יחתמו עליו.

ייעוץ פיננסי

3.    שמור על מידע מעודכן

יזם אקטיבי שומר על רישום של האנשים או המוסדות שהלוו לו כסף בעבר או שמעוניינים להשקיע בעסק שלו בהווה. בעזרת רישום מדויק אתה תוכל לדעת כמה כסף הלוותה ומה שיעור הריבית והתנאים על ההלוואה.

שאתה צריך עוד מימון לעסק שלך, נסה בהתחלה את המלווים שנתנו לך את הריבית הטובה והנוחה ביותר.

אם הרישומים שלך לא יהיו מדויקים ולא יכילו מדדי הכנסות מדויקים יהיה לך קשה מאוד לשכנע את המשקיע הפוטנציאלי. שמירה על הנתונים שלך מעודכנים תקל עליך לגשת אליהם שמגיע הזמן להשתמש בהם על מנת לזכות במימון המיוחל לעסק שלך.

שמור על הנתונים שלך מעודכנים בכול זמן על מנת שתוכל להראות אותם למשקיע הפוטנציאלי ולשכנע אותו להיכנס ולהשקיע בעסק שלך; השיטה הזו תעזור לך לקבל את המימון ברגע שתצטרך אותו ותעזור שלך לייצג את החברה שלך כהלכה.

חשוב לזכור מימון ואשראי הוא צינור החמצן של כול עסק קטן בינוני ומתפתח מזמן הקמתו עד השלבים הראשונים בשנים הראשונות ועד לשלבי ההתפתחות בו הוא עובר בשאיפה למצב של עסק גדול יותר עם מיתוג ולכן חשוב לדעת כיצד להתייחס לניהול פיננסי ומה לעשות על מנת לייצר מצג שימשוך את המשקיעים ויגרום לחברה להתמקד במטרות לשמה היא הוקמה.

זיהוי נכון של התהליכים האלו יובילו לחברה בריאה ומצליחה ויעזרו לכם ולעסק שלכם לצמוח בשאיפה להגיע למצב של עצמאות כלכלית. זוהי רק חלק מהתורה להצלחה של עסק קטן שרוצה להפוך לגרום משמעותי בשוק הרלוונטי שלו.

אם אתם רוצים לדעת עוד בואו אלינו לייעוץ והזניקו את העסק שלכם היום…