ייעוץ פיננסי, מדוע הבזבוז עולה על ההכנסה

ייעוץ פיננסי, מדוע הבזבוז עולה על ההכנסה

ייעוץ פיננסי, מדוע הבזבוז עולה על ההכנסה

ייעוץ פיננסי, אדם שזקוק לחיזוק דימויו העצמי מוציא כסף מעבר ליכולתו. שאלות הקשורות לערכיות מתורגמות אצל רבים לכסף ומעמד חברתי.חשוב לקחת ייעוץ פיננסי ממומחים כי אנשים מוציאים כסף ומשתמשים בו על מנת לפצות עצמם על חסכים, להגדיל את ה"אגו" ודימויים העצמי. אנשים שאין להם ייעוץ פיננסי,  אנשים חרדים לא מתמודדים, הם נמנעים מפתרון של בעיות, הימנעות גורמת לחסימה פסיכולוגית. ייעוץ פיננסי אומר שאדם ללא מיקוד ושליטה  ירגיש חוסר ביטחון ומשך הזמן ירכוש לעצמו חוסר אונים קבוע, יחשוש ליזום, ירגיש מנוצל ויהיה מלא בטרוניות.

חשיבה כלכלית נכונה משפיע ה על שימוש נבון בכסף.

ב ייעוץ פיננסי חשוב לא להעלות את רמת הסיפוק בכל הקשור להנאות המותנות בהוצאות ללמוד ליהנות בחיי היומיום מהדברים הקטנים והזולים בחיינו. לבדוק עצמנו במישור הכלכלי לעיתים קרובות. ללמד להיות מסופקים ושמחים מתהליך הצמצום. ייעוץ פיננסי אומר לא להתנות את אושרנו בהתאם לכמות הכסף העומד לרשותנו. לא להשוות עצמנו לאחרים החיים ברמת חיים גבוהה יותר. ללמוד להעריך את אשר יש לנו ליהנות מתחושת החיסכון לעתיד. ייעוץ פיננסי אומר ללמוד להשתמש במידע כלכלי. לרתום את התת- מודע לטובת תהליך הצמצום והצמיחה.

כיצד להגיע לשינוי הנכסף?

ייעוץ פיננסי, על מנת לבצע שינוי, יש בראש ובראשונה להיפתח למידע, להיוודע לדרך חשיבה חדשה ולפתח במקביל חוסן אישי. מיקוד הבעיה, הגדרתה ורצון כן להתמודדות, יובילו בסופו של תהליך לשינוי המיוחל. ייעוץ פיננסי חשוב להבין ששינוי במצב הכלכלי כרוך בשינוי אורח החיים, בדפוסי התנהגות שונים וכמובן בהכרה בעובדה כי כל מהלך וכל החלטה קשורים בו-זמנית לכל תחומי חיינו.

ייעוץ פיננסי

ב ייעוץ פיננסי כסף קשור לחינוך, ליחסים עם עצמנו ולמשפחתנו ולמקום עבודתנו. רווחה כלכלית קשורה למידת יכולתנו לקבלה וליישום החלטות קטנות וגדולות בחיי היומיום. בכל שינוי יש לוותר על דברים קודמים. בכל שינוי משמעותי יש מימד של פרידה שעוצמתה רבה, על מנת שיצליח חייב להגיע מתוך שינויפנימי, חשיבתי וריגשתי כאחד. לעיתים ייעוץ פיננסי, בתהליך השינוי, נכנס אדם למערבולת של לחץ ופועל ללא מיומנות תוך פגיעה בעצמו ובאחרים. לפיכך, יש להתחיל את התהליך במתינות ובזהירות ולבצע שינויים קטנים בפרקי זמן קצרים. תוך כדי תהליך השינוי חייבים להיפתח לאפשרויות שלא חשבנו עליהםקודם לכן.

ב ייעוץ פיננסי בדרך כלל אנו נוהגים לבחור במוכר ובידוע. בחירה בדרך נוספת או מימוש אפשרות שלא חשבנו עליה קודם, לטובת תהליך הצמיחה והשינוי. יש להיות קשובים רגשית לכל תגובה, למלא ריקנות שתיווצר בתהליך בתכנים החדשים ולזכור ( על ידי יצירת "תזכורות" קטנות ושינויים חיצוניים בסביבתנו). את ציוני הדרך שאנו עוברים תוך כדי התהליך. רצוי להיעזר בסביבה הקרובה בתמיכה, בדרכנו החדשה. ההישגים והצעדים הקטנים יהוו את הבסיס להצלחה. 

תכנון  נכון ומימון הוצאות (קטנות וגדולות) לפי טווחים –

קניות בתשלומים

הוצאות שידועות מראש יש צורך ל"חסוך" לקראתן, לדוגמא: טסט, ביטוח לרכב, החלפת ריהוט. במידה ונחסוך מראש כל חודש את הסכום היחסי, נוכל להכניס את  ההוצאות החד פעמיות למשטר קבוע, מתוכנן ונשלט ללא הפתעות.

קניות בכרטיסי אשראי – תכנון

קשה לעקוב אחר תשלומים כשיש יותר מכרטיס אחד במשפחה ולכן, חשוב לעשות תכנון קדימה (בקרה).

  •       חשוב לדעת שכרטיס הוא רק אמצעי תשלום וחייב להיות בחשבון הבנק כסף.
  •      אם יש יותר מכרטיס אחד, להחליט על כרטיס מוביל שבו יעשה עיקר הקניות בכדי להקל על שליטה בתקציב.
  •      לעבור על התדפיס החודשי ולוודא שאין טעויות.
  •      להשתמש באינטרנט – ניתן לעקוב אחרי תשלומים שבוצעו וחיוביים עתידיים.
  •       אפשר לשפר את הוצאות ע"י חלוקת ההוצאות ו בכרטיס אשראי, במזומן, בהוראת קבע.
  •      בקניה בתשלומים לוודא על איזה מסלול כדאי בקרדיט או עדיף.
  •      לא להחזיק כרטיסים מיותרים.
  •       להיזהר במתן כרטיס אשראי בטלפון או באינטרנט.