מדוע העסק שלך זקוק לייעוץ פיננסי?

מדוע העסק שלך זקוק לייעוץ פיננסי?

מאז סחר החליפין, הפך עולמנו הכלכלי ונהיה מורכב יותר עד כי האדם ללא קשר אם הוא בעל עסק או אדם פרטי, לא מסוגל להכיר ולהבין ברמת מומחה את כל הנושאים הפיננסים שמשתלבים האחד בשני ואשר רק התוצאה המתקבלת מעיבודם יחדיו מאפשרת לנו לראות את התמונה האמיתית והכוללת בשבילנו. ריבוי השינויים והרפורמות שגוזרים עלינו בקצב גבוה רק מקשים עלינו. במדינות המערב ובמיוחד בארה"ב ואירופה יועץ פיננסי הוא חלק משגרת קבלת ההחלטות בכל מה שנוגע לכסף החל מרכישת רכב, דירה, ביטוח, דרך תוכנית פנסיה, משכנתא, זכויות במס, בנקים, ליסינג ועוד.

מה נותן לנו ייעוץ פיננסי ?

בייעוץ פיננסי בונים בשלב ראשון פרופיל פיננסי אישי ותכנון יעדים כלכליים שאליו רוצה הלקוח להגיע. בשלב שני בוחן היועץ הפיננסי את ההתנהלות  הקיימת של הלקוח בהשוואה לרצונות הכלכליים של הלקוח וממליץ על שינויים שמוזילים מצד אחד את העלויות העודפות שהלקוח משלם למוסדות הפיננסים ובכלל ומצד שני מגדילות את החסכונות הקיימים משמעותית מבלי להגדיל את ההפרשה לחסכונות. בשלב שלישי ניתנים ללקוח כלים יישומיים באמצעותם יוכל לקבל החלטות נכונות בכל דילמה כלכלית נפוצה. בשלב רביעי מעדכן היועץ את הלקוח בכל שינוי או רפורמה המשפיעה עליו ושמחייבת אותו בעדכון.

שאלות נפוצות שמטרידות את רובנו בשלב כזה או אחר בחיינו כדוגמת: האם כדאי לרכוש דירה או לשכור ? האם כדאי לקחת משכנתא או לממן מכסף פרטי שיש לי ? איזו משכנתא לקחת , באיזה מסלולים ובאיזה תנאים ? האם כדאי לי בעסק לקחת ליסינג מימוני או תפעולי ? האם ההפרשות שלי לפנסיה נותנות לי את המקסימום בגיל הפרישה שלי ? האם הביטוחים שאני משלם עליהם מתאימים לי ואם הם מכילים חיסכון האם החיסכון הוא המקסימאלי ? הסכום שאני משלם לבנק מוצדק והאם אני יכול לחסוך אותו ? האם ואיך אני יכול לחסוך מהמשכנתא שלי ? איך אשיג תשואה על הכסף שלי בהשקעה סולידית בסיכון נמוך ? האם אני מנצל את ההטבות במס ? כיצד אוכל לשלם מינימום מס הכנסה בעסק ובבית ועל ההשקעות שלי ?

החיסכון בעלויות אינו זניח למשפחה או עסק ומגיע לאלפי שקלים בשנה. והשיפור בחסכונות ובפנסיה מגיע עד מאות אלפי ש"ח. ראה דיאגראמה.

לפני שמעסיקים יועץ פיננסי מומלץ לבדוק שאכן הוא מחזיק ברישיון מטעם משרד האוצר והוא מבוטח בביטוח אחריות מקצועית לשם הביטחון שלנו כלקוחות.

הנתונים ושיטת העבודה נמסרו ע"י חברת "וויז'ן יעוץ כלכלי ועסקי" מרח' דרך מנחם בגין 3 ברמת גן המספקת שירותי ייעוץ פיננסי לעסקים ומשקי הבית. ניתן ליצור קשר בטלפון 03-6131444.

וויז'ן מקיימת סדנאות המשלבות ידע פיננסי פרקטי ופיתוח חשיבה פיננסית.

הרפורמה בבנקים – לא נוכל להיות במינוס !!!

בפתח כבר עומד להיכנס לתוקפו שלב נוסף של הרפורמה שעיקרו חיוב הבנקים לשמור על מסגרת האשראי המאושרת של כל הלקוחות הפרטיים והעסקיים. בבסיסו שלב זה בא לאלץ את אזרחי המדינה לרכוש הרגלים חדשים בדומה לרוב מדינות העולם המערבי. היישום יחל מינואר 2006  ועד אז יש צורך ללמוד ולרכוש כלים וידע יישומי בכדי לפעול במסגרת האשראי המאושרת, אלו שלא יכינו עצמם עשויים להימצא בבעיה, לשבור את חסכונותיהם ואפילו להגבלת חשבונם.

להתמודדות עם המציאות החדשה, הייעוץ הפיננסי הוא הפתרון הנכון לניהול התקציב והאשראי מול הבנק.

קיימים מספר קורסים וסדנאות בשוק, להקניית ידע כלכלי והתמודדות עם המינוס בחשבון הבנק לאלו שמעוניינים לשנות את החשיבה ולהכין עצמם. סדנאות מומלצת להתמודדות עם המינוס מועברת ע"י וויז'ן יעוץ כלכלי ועסקי – המרכז לסדנאות, בטלפון 03-6131444 .