תשתיות ניהול לעסק

תשתיות ניהול לעסק

עסק יציב הוא עסק שבנוי על יסודות ותשתיות ניהוליות שיכולות להבטיח את השילוב הנכון והקורלציה בין משאבי האנוש של החברה, התהליכים ושאר הכלים האופרטיביים שמטרתם להבטיח גידול רווחי בניהול עקבי ונכון. תשתית עסקית מספקת לחברה את הדברים הבאים.

  1. בסיס יציב
  2. ניהול עובדים
  3. פלטפורמה שניתנת לשכפול
  4. מודל ונוסחה שגורמים לכול דבר פעולה להיות קלה יותר בפעם הבאה.
  5. עקביות בערך המוסף שאתה מספק ללקוח שלך

כול חברה בלי קשר לגודל, לתחום או לבשלות שלה צריכה תשתית עסקית. כשאתה בא לבחון את התשתית של העסק שלך אתה חייב לשאול את עצמך את השאלות הבאות.

         א. מה צריך לעשות ?

         ב. מי צריך לעשות את זה ?

         ג. איך עושים את זה ?

         ד.האם יש תכנית גיבוי במידה שהראשונה תיכשל ?

         ה. איך נשכפל את המודל העסקי שלנו בצורה רווחית ?

האפשרות הגלומה ביצירת התשתית הניהולית של העסק שלך בצורה הגיונית מבטיחה לא רק את זרם הלקוחות העתידי שלך אלא גם את שלמות ויעילות הצוות שלך מכיוון שאתה מראה לשני הקהלים דרך תהליך בניית התשתית הניהולית בחברה שאתה יודע מה אתה עושה ולאן אתה הולך ויש לא התכנית גם איך לעשות את זה בצורה הכי יעילה קרי מה המטרה העומדת מול עיניך והייעול שלה.

תשתית ניהולית נכונה לעסק שלך תתן לחברה שלך בטחון שיתועל בצורה יעילה ללקוחת שייהנו מחוויה טובה וחיובית שבצידה השני תסתכם כמובן בעלייה במכירות וכפועל יוצא ברווחים שנוסקים. תשתית ניהולית נכונה וניהול עובדים מדויק תגרום לעליה במכירות  וכפועל יוצא תדרוש ממך כמובן לגייס עוד עובדים, ולהרחיב את האפשרויות שעומדות בפני הארגון.

למרות שלא כול תהליך צמיחה בכול חברה נראה זהה, ישנם אלמנטים משותפים והכרחיים שמאפשרים גידול מדוד ועקביי בכול עסק וכול זה לאחר בניית תשתיות ניהולית נכונות.

     1. נהלי עבודה – מקורו של כול ארגון הוא בבסיס כוח האדם שלו, משאב אנושי שפועל כהלכה הוא נכס לעתיד החברה והכרח להתקדמות ולכן צריך לייצר נהלי עבודה כחלק בלתי נפרד מהתשתיות הניהוליות של החברה על מנת למקסם אתה הרווח ולמנוע פגיעה כלכלית בעסק מעובד לא ממוקד. הדגשים של נהלי עבודה הם:

א. הגדרה מפורטת ומדויקת כיצד מבצעים משימות שונות –

ב. הגדרה מדויקת ומפורטת של התהליכים השונים שמתקיימים באזורים אורגנים ואשר ביצועם מביא לתוצאות ידועות מראש – מכיוון שעסק מורכב ממכלול של כול כך הרבה מרכיבים קרי לקוחות, נתונים, כספים, מכונות, ציוד חומרי גלם ועוד חייבת להיווצר אינטראקציה בין החלקים שמרכיבים את הארגון על מנת לייצר רווח, כולם חייבים לעבוד אחד עם השני בצורה מתואמת והדברים חייבים להיות מתאומים בהתאם לתשתית הניהולית שהוגדרה קודם לכן.

לדוגמה איש מכירות הוא חלק אינטגרלי מתשתית החברה. הוא נמצא בשרשרת של נהלי העבודה בארגון, עליו לעשות עבודת הכנה מספיק טובה קרי להכין את הניירת עם הנתונים לפני המסירה למחלקת יצור. מחלקת הייצור חייבת לקבל את הנתונים ממחלקת המכירות בצורה מספיק מדויקת על מנת שמחלקת הייצור תוכל לבצע את העבודה במהירות ויעילות ללא התעסקות נוספת עם דברים שקשורים למחלקה אחרת.

ג. פירוט של הפעולות הנכונות שיש לבצע על מנת לגרום למוצרים הסופיים של החברה להופיע במהירות רבה ובאיכות גבוהה בהתאמה עם מדיניות החברה.

    2. גיוס עובדים הוא אולי החלק החשוב ביותר בתהליך בניית התשתית הניהולית של העסק שלך, גיוס איכותי של עובדים שתדע לחבר לחברה ולתת להם הרגשה שהם חלק בלתי נפרד מהארגון ולהעצים אותם במישור העסקי ישתלם לך פי כמה וכמה מההשקעה הראשונית שהשקעת בהם והדיבידנדים ימהרו להגיע. זה מתקשר כמובן לנושא הקודם בבניית התשתית הניהולית של העסק וזה כוח אדם שירגיש שיש לו גב ויוכל לעבוד עם מחלקת אחרות בארגון בצורה כמעט שקופה על מנת להבטיח הצלחה.