דו"ח שנתי לעצמאים וחברות

דו"ח שנתי לעצמאים וחברות

כול עצמאי מחויב בהגשת דוח שנתי (דו"ח שנתי לעצמאים וחברות) על הכנסותיו לרשויות המדינה. הדוח השנתי מוגש על טופס 1301 ובו מפרט בעל העסק העצמאי או החברה מידע כללי ואישי אודתיו, אודות העסק ופרטים אודות ההכנסות שלו במהלך שנת הכספים.

ההגדרה של שנת כספים הינה שנה קלנדרית שמתחילה ב1 בינואר ומסתיימת ב-31 בדצמבר של אותה שנה. במקרים מיוחדים ניתן להגיע את הדוחות השנתיים עד לתאריך 31 במאי של השנה המדווחת. בנוסף ניתן לבקש ואף לקבל דחייה של חודש חודשיים בהגשת הדו"ח בהתאם לשיקול דעתו של הפקיד.

דו"ח שנתי מרכז למעשה את כול ההכנסות וההוצאות השנתיות של העסק ומתוך סכומים אלה גוזר את הסכום הכולל למס הכנסה שיכול להיות שלא בא לידי ביטוי במהלך הדיווחים הדו-חודשיים ויכול להיות גדול יותר או קטן יותר מהסכום ששולם בפועל.

במקרה שהסכום גדול יותר ממה ששולם בפועל על העוסק העצמאי או בעל החברה לשלם כסף נוסף מעבר למקדמות לרשויות. במקרה שהסכום קטן יותר אז העוסק העצמאי או בעל החברה מקבל החזר מהסכום ששולם בפועל.

מכיוון שדו"ח שנתי מסכם את כול שנת המס מבחינת העוסק העצמאי, הדוח השנתי מנוצל גם לביצוע הערכה של הרגע האחרון של הפרשות לקופות גמל וקרנות השתלמות וזאת על מנת למקסם את הטבות המס המגיעות לבעל החברה או העוסק העצמאי.

.כמובן שניתן להגיש את הדוח השנתי לבד ואף לקבל יעוץ מקיף חינם אין כסף במשרדי מס הכנסה. אבל ההמלצה של חברת ויזין היא להגיש את הדוח השנתי באמצעות רואה חשבון או מנהל חשבונות או יועץ מס מוסמך.

הסיבה נעוצה בעובדה שיש הרבה   אלמנטים ופרטים קטנים שצריכים להתמודד אתם בהגשת הדוח מה שדורש  לא מעט משאבים זמן וכסף בעולמו המתיש והעמוס של בעל העסק שזו עוד טרדה שמרחפת מעליו ולכן יועץ מקצועי שיגיש את הדוח בצורה הראויהו הנכונה על מנת להימנע מאיחורים וקנסות ואי נעימויות שעלולת להפריע לתפקוד השוטף של החברה  יכול לייעל את המערכת  ולגרום לבעל העסק להתעסק במה שחשוב באמת טובת החברה..